Jdi na obsah Jdi na menu

 


Hroznatův běh 3.ročník ZIMA 2019

Manželé Jiříkovi s podporou města Hroznětína pořádali:
 

HROZNATŮV BĚH ZIMA 2019

zima.jpg


HROZNATŮV BĚH ODSTARTOVAL 3. ROČNÍK PREMIÉROVÝM ZIMNÍM BĚHEM.

Velmi náročnou trať si vyzkoušeli v sobotu 12. ledna účastníci trailového běžeckého závodu ze seriálu Hroznatův běh, tentokrát však poprvé v zimním období.
Byl pro ně připraven závod o délce 10,1 km s převýšením téměř 500 m, který odstartoval na atletickém stadionu v Hroznětíně, a poté běžci zamířili kolem židovského hřbitova na 4 km vzdálený Rozhled nad Merklínem. Pod vrcholem na závodníky čekali až metrové závěje, po jejichž zdolání se jim otevřel nádherný výhled na merklínské údolí. Poté zdolali nejvyšší bod závodu Rozhled, jeho vrchol se tyčí ve výšce 707m.n.m. Odtud následoval, seběh do Merklína plný dech beroucích scenérií, které obstarala zimní krajina. Z Merklína si běžci užili poslední stoupání v trailiovém terénu zakončené pohledem na altánek Gloriet. Dále následoval jen velmi náročný seběh o čemž svědčil i zlomený malíček na ruce jednoho ze závodníků, který to ovšem bral velmi statečně.
Jako první protnul cílovou pásku Jiří Svoboda z TBB teamu v čase 1:03:24 hod a první ženou závodu se stala Romana Lubinová z LK Slovan KV, která trať zdolala za 1:07:54 hod. Věříme,  že si všichni účastníci závodu užili a jako důkaz citujeme z komentáře jednoho absolventa závodu Waltera Vogla: ,, Moje první zkušenost s podobným závodem, musím říct … těžký, ale neskutečně krásný, jestli budu moct přijedu znova na  jaro-léto-podzim-zima. Díky.'' 
A nám nezbývá, než poděkovat všem běžcům, partnerům a v neposlední řadě i pomocníkům Hroznatova týmu. Rádi vás zveme na jarní Hroznatův běh, který se uskuteční 28. 4. 2019. Závodníci si budou moct vybrat ze dvou tras a to 17 km (+ - 700 m převýšení) a 5 km ( +- 160 m převýšení). Budou připraveny též závody pro děti. Aktuální informace sledujte na našich facebookových stránkách Hroznatův běh, nebo na www.mschroznetin.cz.

Za tým Hroznatova běhu přejí co nejvíce času strávených na krušnohorských stezkách Janan a Martin Jiříkovi.

50115388_933843456801411_6665706324753383424_n.jpg


fb-hr.beh.jpgVše můžete sledovat na facebooku zde>


Informace:
Janan Jiříková
tel.: 608 211 363
hroznatuvbeh@seznam.cz


Akci pořádali manželé Jiříkovi s pomocí Města Hroznětín.
Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

image.jpg

 

Výsledková listina:

vysledky-jpg.jpg